Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní výchova žáků čtvrtých ročníků ZŠ

 

  Cílem dopravní výchovy je:

   upevňovat zásady správného chování chodce a cyklisty, výuka a výcvik pravidel silničního provozu pro cyklisty (vyjíždění, jízda u pravého okraje, zastavení, vyhýbání, předjíždění, odbočování, jízda přes křižovatku atd.), povinné vybavení jízdního kola. Dopravní výchova je rovněž doplněna o první pomoc.

 

   Ve školním roce 2014/2015 se každý žák 4 ročníku ZŠ účastní min. dvou částí výuky. Teoretické a praktické. Pokud žák splní podmínky obou části a projde úspěšně závěrečným testem, obdrží vlastní průkaz cyklisty. Proč právě čtvrťáci? Podle vyhlášky, může cyklista starší 10 let na silnici bez dozoru starší osoby. Hrozné pomyšlení. Proto je důležité, aby byli připraveni a znali předpisy.

   Dopravní výchova je připravena i pro žáky jiných ročníků ZŠ a MŠ. DDH je vybaveno dostatečně velkým vozovým parkem. Své kolo nebo tříkolku zde mají přichystné ti nejmenší z MŠ až po zdatné čtvrťáky a páťáky ZŠ.

 

Školy a školky, které mají zájem o výuku, si mohou sami písemně objednávat termíny pro výuku. Více v MENU-Kontakt a Výuka.

Přizpůsobím se vašim podmínkam. V zimních měsících  budu podle hramonogramu, který si sami sestavíte, navštěvovat 4.roč. ZŠ ve Velkém Meziříčí a okolí s teoretickou částí.

 www.novinyvm.cz/2369-vyuka-na-detskem-dopravnim-hristi.html